Βαριά ήττα με 87-52 από την Αναγέννηση Καρδ. υπέστη ο Ολυμπιακός Β.

Άλλη μία ήττα, αυτή τη φορά από την Αναγέννηση στην Καρδίτσα με 87-52, γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου για τη Β’ Εθνική κατηγορία των ανδρών και για τον 3ο όμιλο.
Οι «ερυθρόλευκοι» από την αρχή του παιχνιδιού βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ και δεν κατάφεραν ποτέ να απειλήσουν τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο ημίχρονο προηγήθηκαν με διαφορά 18 πόντων (51-33). Στο β’ μέρος η διαφορά μεγάλωσε στην τρίτη περίοδο, καθώς ο Ολυμπιακός δεν έβρισκε λύσεις στην επίθεση και παράλληλα δεχόταν εύκολα καλάθια. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αναγέννηση πέτυχε 12 πόντους και ο Ολυμπιακός 11, σ’ ένα ματς που ήδη είχε κριθεί νωρίτερα.
Για την Αναγέννηση πρώτος σκόρερ ήταν ο Λαφτσίδης με 17 πόντους, ενώ οι Γεωργατζάς και Μαντίκος σημείωσαν από 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Για τον Ολυμπιακό ο Νίκολης σημείωσε 30 πόντους και ήταν ο κορυφαίος παίκτης των «ερυθρολεύκων», ενώ 17 πόντους πέτυχε ο Γουάμπα.
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 29-20, 51-33, 75-41, 87-52
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογυιός, Πανταζής 4, Γεωργατζάς 16(2), Μαντίκος 15(2), Τσιώτας 6, Ζώρζος 11, Παπανικολόπουλος, Λαφτσίδης 17, Κακαβούλας 7(1), Καλλιάρας 8, Παπαποστολόπουλος 3(1), Ψήνας.
Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Στεφόπουλος, Παρασχάκης, Γουάμπα 17, Νταραντάνας, Νίκολης 30(1), Μπουντούρης Κ. 2, Δημητρόπουλος, Γιαννίκος 1, Μπουντούρης Σ. 2, Ντίαθ-Λούις.