Τρίτη συνεχόμενη επιτυχία για τον ΓΣ Αλμυρού

Τρίτη συνεχόμενη επιτυχία σημείωσε ο Γ.Σ. Αλμυρού, ο οποίος επιβλήθηκε 83-67 της Νίκαιας 2012 εντός έδρας για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής μπάσκετ. Η ομάδα του Παναγιώτη Νάνη δεν αντιμετώπισε προβλήματα απέναντι σ’ έναν αντίπαλο που δεν μπόρεσε να τον κοντράρει.

Η άμυνα… τσάκιζε κόκκαλα στην α’ περίοδο όταν οι «κυανόλευκοι» δέχθηκαν μόλις 9 πόντους (16-9 στο 10’). Στη συνέχεια αύξησαν τον ρυθμό τους και αποσπάστηκαν με 40-25 στο ημίχρονο.

Ο ΓΣΑ έδειχνε ασταμάτητος και κράτησε τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα. Μάλιστα η τεχνική ηγεσία μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής και οι νεαροί παίκτες αξιοποίησαν την ευκαιρία.

Δεκάλεπτα: 16-9, 40-25, 67-50, 83-67.

ΓΣ ΑλΜΥΡΟΥ (Νάνης): Κοντοστάθης 7 (1), Μυλωνάς 2, Μαμούρας 11 (1), Παπούλιας 14 (1), Χασιώτης 11 (3), Νάκος, Γώγουλας, Βαλαμούτης 3 (1), Ξηρομερήσιος, Τσαβές 4, Πολίτης 25 (5), Τάσσος 6.

ΝΙΚΑΙΑ 2012 (Μπελαλίδης): Καμζέλας 2, Λ. Μανωλόπουλος 1, Ντάφος 4, Κουραμάς 8, Τουρναβίτης 8 (1), Καραγιάννης, Σπανός 16 (3), Πασχάλης 8 (2), Χήρας, Ουζούνης 6 (2),  Ξανθόπουλος 6, Φιλιππόπουλος 8.