Ομόφωνα θετικά γνωμοδότησε το Δημοτικό Συμβούλιο Αλμυρού επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΜΠΕ) του έργου «Οριοθέτηση – διευθέτηση χειμάρρου Ξηριά στο τμήμα που διέρχεται εφαπτόμενα της πόλης Αλμυρού και αποκατάσταση περιφερειακής οδού και υποδομών παραπλεύρων κοινοχρήστων χώρων που καταστράφηκαν από την θεομηνία Ιανός». Η απόφαση λήφθηκε κατόπιν σχετικού αιτήματος της Γραμματείας του Περιφερειακού Συμβουλίου Θεσσαλίας, όπως άλλωστε γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.
Γ.Ξ.
Παραπολιτικά
Θετικά
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2014/06/og_img_2019.png?fit=840%2C382&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΈρχονται νέες αποχωρήσεις στον Βόλο