Το σοβαρό πρόβλημα με έναν άστεγο να κοιμάται στην κοίτη του Κραυσίδωνα, κινητοποίησε τον Αγροτικό Συνεταιρισμό Βόλου, και σε μια σημαντική φιλανθρωπική κίνηση, όπως μας ενημέρωσε ο πρόεδρός του κ. Νικήτας Πρίντζος, εφόσον βρεθεί στέγη, αναλαμβάνει ο Α.Σ. Βόλου όλα τα έξοδα. Δηλαδή διατροφής, διαμονής και ό,τι άλλο απαιτηθεί, προκειμένου ο άστεγος να τύχει μια σωστής φιλοξενίας και ανθρώπινης αντιμετώπισης.
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2018/11/Σ15-Φ2-1.jpg?resize=400%2C480&ssl=1)
Υπενθυμίζεται ότι με βάση τα όσα έχει γράψει χθες η «Θ», ο άστεγος κοιμόταν στην κοίτη του Κραυσίδωνα και προσπαθούσε με δυο κουβέρτες να προστατευθεί από τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες. Να σημειώσουμε ότι τον εντόπισε ο κ. Γιώργος Χατζηαγγελάκης, που με ανάρτησή του στα κοινωνικά δίκτυα οδήγησε σε κινητοποίηση βοήθειας προς τον συνάνθρωπο. Άμεση λοιπόν και αξιέπαινη η αντίδραση του Αγροτικού Συνεταιρισμού Βόλου.