Ο 1ος Σοροπτιμιστικός Όμιλος Βόλου, στο πλαίσιο δράσεων για την Ημέρα της Γυναίκας την Παρασκευή 6 Μαρτίου και ώρα 13:30 θα βρίσκεται στη Μέριμνα Βόλου (28ης Οκτωβρίου 189).
Φέτος, η απόφαση του ΔΣ του Ομίλου είναι οι γυναίκες και το μικρό κοριτσάκι, οι οποίες υποστηρίζονται από την Ελληνική Μέριμνα, να αγκαλιαστούν ιατρικά από τις γιατρούς – μέλη του 1ου Σοροπτιμιστικού Ομίλου. Οι γιατροί- μικροβιολόγος, οφθαλμίατρος και ωτορινολαρυγγολόγος- θα κανονίσουν το είδος των εξετάσεων που πρόκειται να γίνουν και γι΄ αυτό αύριο Παρασκευή 6 Μαρτίου έχει κανονιστεί συνάντηση του ΔΣ του Ομίλου και των γιατρών με τις υπεύθυνες της Μέριμνας.
Τοπικά
Στην “Μέριμνα Βόλου” τα μέλη του 1ου Σοροπτιμιστικού Ομίλου για την Ημέρα της Γυναίκας
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2020/03/imeratisgunaikas_475478310.jpg?fit=600%2C350&ssl=1)