Σταμάτησε την Αργεντινή η Βραζιλία – Έφυγε με το 1-1 από το Μπουένος Αϊρες (video)

luiz890_0

Αργεντινή και Βραζιλία έμειναν στην ισοπαλία 1-1 στην αναμέτρηση που διεξήχθη με μια μέρα καθυστέρηση λόγω των κακών καιρικών συνθηκών, στο πλαίσιο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας.

Η Αργεντινή ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και ευτύχησε να προηγηθεί έπειτα απο ωραίο συνεργασία των Ντι Μαρία και Ιγκουαϊν με τον τελευταίο να βγάζει την ασίστ για τον Λαβέτσι. Στο 2ο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν μια ακόμη καλή στιγμή με τον Μπανέγα για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους όμως η Βραζιλία ήταν τελικά αυτή που έφτασε στην επίτευξη του γκολ και το τελικό 1-1 με τον Λούκας Λίμα, αφήνοντας τους Αργεντινούς χωρίς νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές.