Σούπερ Λιγκ 2: Τεράστιο “διπλό” ο Εργοτέλης στη Νίκαια με Ιωνικό (τα αποτελέσματα)

Τεράστιας σημασίας νίκη πήρε ο Εργοτέλης στην έδρα του Ιωνικού για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2, επικρατώντας με 2-3. Κάνοντας μία σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης με χατ τρικ, που πέτυχε ο Ηλίας Τσέλιος πήρε τη νίκη. Ρόλε και Πλατέλλας πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, που όμως δεν ήταν αρκετά για να δώσουν στην ομάδα τους κάποιον βαθμό.
Ο Λεβαδειακός από την πλευρά του πέτυχε τη μεγαλύτερη σε εύρος εντός έδρας νίκη του στη φετινή Σούπερ Λιγκ 2, «συντρίβοντας» με 4-0 τον Καραϊσκάκη και επέστρεψε στη 2η θέση και το -2 από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη.
Η Ξάνθη «γκέλαρε» εντός έδρας, μένοντας στο 0-0 απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, σε ένα ματς, που ο Μπάμπης Τεννές πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στον πάγκο της ακριτικής ομάδας, η οποία δεν κατάφερε να μπει στην 4άδα της Σούπερ Λιγκ 2.
Τέταρτη διαδοχική νίκη (θύμα του ο Ο.Φ. Ιεράπετρας) σημείωσε ο Διαγόρας, επικρατώντας με 1-0 και δικαιούται να ονειρεύεται άνοδο στα μεγάλα σαλόνια. Ο Διαγόρας ήταν πιο απειλητικός και στο 58′ άνοιξε το σκορ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπαστακού.
Έπειτα από τρεις ανεπιτυχείς προσπάθειες, τα Χανιά έφτασαν στη νίκη με0-1 κόντρα στη Δόξα Δράμας, εκτός έδρας, την οποία άφησαν πίσω στη βαθμολογία.
Οι φιλοξενούμενοι έστειλαν προειδοποιητική βολή στο 11ο λεπτό (δοκάρι ο Παναγιωτούδης) και στο 18ο ο Βασιλόγιαννης άνοιξε το σκορ με ωραία λόμπα. Η Δόξα Δράμας είχε δοκάρι με κεφαλιά του Κουκόλη στο 39’.
Τέλος, δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι Τρίκαλα-Παναχαϊκή (0-0).