Σούπερ Πανιώνιος – Νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό με τραγικό λάθος του Στιλ

panionios708_7

Ο Πανιώνιος μετά το διπλό επί του Ηρακλή επικράτησε στη Νέα Σμύρνη και επί του Παναθηναϊκού με σκορ 1-0, δίνοντας συνέχεια στο εξαιρετικό ξεκίνημά του στο πρωτάθλημα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Παναθηναϊκό να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά να μην μπορεί να βρει κενούς χώρους και τελικά τον Πανιώνιο να είναι αυτός που εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος του Στιλ, πήρε κεφάλι στο σκορ.

Ο Μπακασέτας εκτέλεσε φάουλ από μακρινή απόσταση, ο Αγγλος γκολκίπερ έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του με αποτέλεσμα αυτή να καταλήξει στα δίχτυα για το 1-0.

Στο ημίχρονο ο Γιάννης Αναστασίου αντικατέστησε τους Λαγό και Πέτριτς με τους Μαρινάκη και Καλτσά με τον τελευταίο να χάνει καλή ευκαιρία στο 60ο λεπτό ενώ ο Ζέκα είχε δοκάρι στο 75′. Στο 89ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος είπε «όχι» στον Καλτσά ενώ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπεργκ αστόχησε από πλεονεκτική θέση με τους Νεοσμυρνιώτες να πανηγυρίζουν την σπουδαία νίκη.