“Δύο στα δύο” η Νίκη, επικράτησε με 90-71 του Ναύαρχου Βότση

Σημαντική εκτός έδρας επιτυχία για τη Νίκη. Οι «κυανόλευκοι» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ Εθνικής κατηγορίας και για τον 3ο όμιλο επικράτησαν του Ναύαρχου Βότση με 90-71 και έκαναν το «δύο στα δύο» στο πρωτάθλημα.
Η Νίκη ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, τόσο στην πρώτη όσο και στη δεύτερη περίοδο. Στο β’ μέρος, ωστόσο, η ομάδα λειτούργησε σαφώς καλύτερα σε άμυνα και επίθεση, έκλεισε την τρίτη περίοδο με 68-63 υπέρ της, για να φτάσει στο τέλος στη νίκη με 90-71.
Πρώτος σκόρερ της Νίκης για δεύτερο σερί παιχνίδι ο Σάκης Κουτίνας με 24 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Σιπητάνος με 21 πόντους.
Από τον Ναύαρχο Βότση κορυφαίος παίκτης ήταν ο Βλασσόπουλος με 18 πόντους.
Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Παπαγεωργίου, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 26-22, 44-41, 63-68, 71-90
Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Καραγιώργος 4 (1), Γιανναράς 8 (2), Κυρατζής, Βλασσόπουλος 18 (4), Νταής 2, Γκίζης 12 (1), Αγριόπουλος 5 (1), Κωφοτόλης, Μεσκούρης 2, Παππάς 8, Μαυροχωρίδης 12 (1).
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Βρεττάς 8 (1), Κωστούλας 2, Βερζάγιας 5, Σιπητάνος 21 (2), Κουτίνας 24 (1), Παπαδόπουλος 12, Ζησόπουλος, Δελεντζές, Σπηλιόπουλος 6 (2), Κουτσομπόρης, Εντό 12 (2).