“Διπλό” της Αργούς στα Ιωάννινα παρά τις απουσίες

Επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή αγωνιστική τους κατάσταση τα κορίτσια της γυναικείας ομάδας της Αργούς πέτυχαν μια ακόμη εκτός έδρας νίκη. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β’ ζώνης της Α2 Εθνικής κατηγορίας βόλεϊ των γυναικών επιβλήθηκαν 0-3 του Α.Σ. Γιάννενα και ενώ αγωνίστηκαν με σημαντικές απουσίες.

Οι Προκούντινα, Καλοφορίδου, Μαστρογιάννη, Χ. Κασιούρα δεν ήταν διαθέσιμες, αλλά οι Βολιώτισσες πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και έφτασαν δίκαια στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Τα σετ ήταν: 17-25, 14-25, 21-25.

Μετά από αυτόν τον αγώνα και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα η ομάδα του Βόλου ισοβαθμεί με 12 βαθμούς με άλλες τρεις στην δεύτερη θέση και μόλις ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο.

Η διοίκηση του συλλόγου συγχαίρει τις αθλήτριες και τον προπονητή της ομάδας για την επιτυχία τους, καθώς και τους διαιτητές (Τζελέκας-Αλεξίου) και τη γραμματεία για την επιτυχημένη διεξαγωγή του αγώνα. Ευχαριστεί δε, θερμά την ομάδα των Ιωαννίνων για την ζεστή φιλοξενία.

Α.Σ. ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Τσιούπης): Τσιαμούρα, Ρούβαλη, Καλουτσάκη, Μπουρλή, Τζάλαλη, Καρυδάκη, Θεοπίστου, Νταγκοπούλου, Χαρατζόγλου, Σταυρίδου, Μίχου, Ντούση, Ολεντέρεκ, Tανά.

ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Σταθόπουλος Φουρκιώτης): Χουτζοπούλου, Σταθοπούλου Σ, Κασιούρα Β., Ξάνθη, Αργυροπούλου, Σουντουλουμάκη, Γερολυμάτου, Κάστανου, Στύλλα, Τζιοβάρα, Σταθοπούλου Μ., Βενέτη.

Η βαθμολογία: Περσέας 13, Νέα Γενεά 12, Αργώ 12, ΕΑΛ 12, ΠΑΣ Γιάννινα 12, ΧΑΝΘ 9, Αίας 6, ΣΠΑ Καρδίτσας 4, Μυγδονιακός 4, Μακεδόνες 3, Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 2, Α.Σ. Γιάννενα 1.

Έχασαν οι Έφηβοι

της Αργούς

Την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα των εφήβων γνώρισε η Αργώ στην 4η αγωνιστική απέναντι στην ΑΕΛ με 1-3 σετ. Η ομάδα του Βόλου παρόλο που ξεκίνησε πολύ δυνατά κατακτώντας το πρώτο σετ δεν είχε την ανάλογη συνέχεια και δεν κατάφερε να κάμψει την αντίδραση των φιλοξενούμενων οι οποίοι κέρδισαν τα τρία επόμενα σετ κατακτώντας και το ροζ φύλλο αγώνα. Τα σετ ήταν: 25-20, 20-25, 11-25, 22-25.

ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Φουρκιώτης): Αναστασίου Β., Αναστασίου Ν., Γουλέτσιος, Γουργιώτης, Διβάνης, Λιάπης, Μαχαίρας, Μουστάκας, Παΐλας, Σπανδώνης, Ράπτης, Χρήστου, Παπαϊωάννου, Μπιτσάκου.

ΑΕΛ: Δορδοκίδης, Κουμπούρας, Κωτούλας, Μπαλούσης, Παπαθανασίου, Σταυροθανασόπουλος, Στασινός, Χρόνης, Ριζούλης, Κουκουσούλης, Τριανταφύλλου.