Πανάξια στη Γ’ Εθνική ο Μαγνησιακός, 3-1 τα Μετέωρα

Την άνοδο στη Γ’ Εθνική κατηγορία πανηγυρίζει ο Μαγνησιακός. Το βολιώτικο συγκρότημα, το οποίο κατέκτησε φέτος τον τίτλο στην Α’ ΕΠΣΘ, νίκησε με 3-1 τα Μετέωρα στο «Παντελής Μαγουλάς» και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής εξασφάλισε ένα από τα τρία εισιτήρια που οδηγούν στη Γ’ Εθνική.
Το τελευταίο παιχνίδι με τον Εορδαϊκό στην Πτολεμαϊδα αποτελεί τυπική διαδικασία για την ομάδα του Θάνου Θεοδώρου.
Έτσι, η Μαγνησία θα έχει εκπρόσωπο στη Γ’ Εθνική τη νέα χρονιά, με τον Μαγνησιακό να εξαργυρώνει την πολύ καλή παρουσία που είχε φέτος και την εξαιρετική λειτουργία που είχε η ομάδα σε όλα τα επίπεδα.
Το σκορ για τον Μαγνησιακό άνοιξε στο 13ο λεπτό με τον Βουρδάκη, ο οποίος με πλασέ στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα των Μετεώρων έγραψε το 1-0, εκμεταλλευόμενος την παράλληλη σέντρα του Βλάχου.
Πολύ γρήγορα, στο 21’, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0, βάζοντας γερά τις βάσεις για το «τρίποντο». Ο Λούρος βρέθηκε τετ α τετ με τον Μπουλιώνη, δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και πέτυχε το δεύτερο τέρμα του Μαγνησιακού.
Τα Μετέωρα κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο 33’. Ο Καραμούζης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βρονταρά, γράφοντας το 2-1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαγνησιακός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη και την άνοδο στο 82’, με τον Στέργιο Ψιάνο να σημειώνει ένα πολύ όμορφο γκολ με δυνατό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Μπουλιώνη.
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Βρονταράς, Κρανιάς, Δημητριάδης (86’ Ζλερβας), Βέρτζος, Γαλανόπουλος, Λάμπος, Λούρος (69’ Χριστίδης), Ψιάνος, Βουρδάκης (86’ Νούσιας), Σιώμος (74’ Λουκάι), Βλάχος (74’ Ζαρκαδής)
ΜΕΤΕΩΡΑ: Γκουλιώνης, Γιώργος Γερεντές (51’ Λαμπαδάρης), Φορτούνης, Ασημάκης, Γκόβαρης (67’ Σινάνης), Κιτσόπουλος (67’ Μόκας), Ψαθαγιαννάκης (67’ Νιαβής), Παπαδόπουλος, Θώμος (51’ Τσιαμάντας), Θωμάς Γερεντές, Καραμούζης

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ στον 4ο όμιλο έχουν ως εξής:

Μαγνησιακός – ΑΣ Μετέωρα 3-1
ΑΕ Κιλελέρ – Αστέρας Καρδίτσας 1-0
Αστέρας Σταυρού – Εορδαϊκός 2-0
Pεπό: ΕΠΣ Γρεβενών