Όλη η δράση στον 1ο όμιλο της Α΄ ΕΠΣΘ

Νέο ενδιαφέρον στον 1ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΘ και ενόψει πλέι οφ μετά τη νίκη του Σαρακηνού επί της Αγίας Άννας με 1-0. Με το ίδιο σκορ η Ακρόπολη κέρδισε την Α.Ε. 2002 εκτός έδρας, ενώ η Αγία Παρασκευή επιβλήθηκε 3-1 του Τοξότη. Νίκη στα «χαρτιά» για τη Σκιάθο (θα έπαιζε με τη Μακρινίτσα), ενώ ρεπό είχε η Δάφνη.

Σαρακηνός-Αγία Άννα 1-0
Ο Σαρακηνός πήρε το ντέρμπι με την Αγία Άννα, κερδίζοντας με 1-0. Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκαν τέρματα. Στο 30’ ο Τσελεπής δεν πρόλαβε να πλασάρει προ κενής εστίας, ενώ το σουτ του Σέττου στο 35’ πέρασε άουτ. Επίσης, οι προσπάθειες των Καλαμάτα και Δημόπουλου δεν βρήκαν στόχο. Όμως, αυτό άλλαξε στο 60’, διότι ο Καλαμάτας έγραψε το 1-0, με υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να κοντράρει στον Χολέβα πριν καταλήξει στα δίχτυα της εστίας του Σάμπα. Στις τελευταίες φάσεις του ματς, ο Καλαμάτας δεν μπόρεσε να πλασάρει από κοντά στο 68’, ενώ το σουτ του Αραμπατζή στο 75’ σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας της Αγίας Άννας.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Γιοβάνης, Αγγελής, Γιαμαλής, Ράπτης, Χάνος, Δημόπουλος (78’ Θεοχάρης), Καλαμάτας, Αντωνίου (65’ Καλιακούδας), Αραμπατζής, Νιαώτης (56’ Βαλωτής).
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Σάμπα, Ματθαίου (66’ Ζαρίφης), Καλαμίδας, Βέργος, Χολέβας, Τσιουρέλης, Τσελεπής (62’ Παπαδημητρίου), Πετράκος (90’ Στεργίου), Κορέτα, Τζοβάρας (80’ Παπαδήμος), Σέττος.

Αγία Παρασκευή-Τοξότης 3-1
Η Αγία Παρασκευή έκανε την έκπληξη, καθώς κέρδισε με 3-1 τον Τοξότη σε ένα χορταστικό ματς. Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να προηγηθούν μόλις στο 2’, με τον Λούμπαρδο να γράφει το 1-0 με κεφαλιά, ενώ στο 20’ ο Δενελάβας έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1) με κοντινή προβολή. Όμως, ο Μαλακασιώτης με κοντινό πλασέ στο 60’ σημείωσε το 2-1, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν άφησαν το πόδι από το… γκάζι, καθώς στο 80’ ο Σταύρος Δημόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με πλασέ από κοντά. Πάντως, αξίζει να αναφερθεί πως ο Τοξότης θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμη δύο τέρματα, αν η προσπάθεια του Σιγαλάκου στο 30’ και εκείνη του Γιαννακούρα στο 75’ δεν σταματούσαν στα δοκάρια της εστίας του Γαλλιόπουλου.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Γαλλιόπουλος, Μπαλούλης, Λυκουρίνος, Λούμπαρδος, Ντάκος, Κέκος, Μαλακασιώτης, Γκουγκούλης (74’ Σ. Δημόπουλος), Βούκουτος (77’ Ν. Δημόπουλος), Πολύζος, Παναγούλας (80’ Κοπάνας).
ΤΟΞΟΤΗΣ
: Μπράνος, Παναγιώτου, Σαββίδης, Γεωργουλάκος, Νταγκούλης, Σκλαπάνης, Σιγαλάκος, Μάστορας, Δενελάβας (22’ λ.τρ. Γιαννακούρας), Κωνσταντάκος, Μπραχόλι.

Α.Ε. 2002-Ακρόπολη 0-1
Η Ακρόπολη Σέσκλου κατάφερε να πραγματοποιήσει ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση, κερδίζοντας αυτή τη φορά την Α.Ε. 2002 με 0-1. Στο 65’ ο Σιαμέτης επιχείρησε σέντρα – σουτ από τα δεξιά με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Βίτσου, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Αυτό που δεν κατάφεραν οι γηπεδούχοι, πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά αργότερα. Στο 67’ ο Παγώνης έγραψε το 0-1 με πολύ ωραίο πλασέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, έπειτα από μεταβίβαση πάρε-βάλε του Πιτσάβα. Το ματς είχε ρυθμό και στο 72’ ο Σιαμέτης κέρδισε πέναλτι. Ο Παρίσης ανέλαβε στο ίδιο λεπτό να το εκτελέσει, αλλά ο Βίτσος μπλόκαρε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του, ενώ και στην επανάληψη που δόθηκε στο πέναλτι, ο Βίτσος μπλόκαρε εκ νέου τη μπάλα στην εκτέλεση του Παρίση, αλλά αυτή τη φορά στην αριστερή πλευρά της εστίας του. Στην τελευταία αξιοσημείωτη φάση του παιχνιδιού στο 75’ ο Σαρρής ανέτρεψε τον Γ. Τσουκάλη λίγο έξω από την περιοχή των γηπεδούχων, αντικρίζοντας δικαίως την απευθείας κόκκινη κάρτα. Πάντως, τόσο η Α.Ε. 2002, όσο και η Ακρόπολη διαμαρτύρονται έντονα για τις αποφάσεις του διαιτητή του αγώνα, κ. Γραββάνη, καθώς και για τις υποδείξεις των βοηθών του, κ.κ. Δ. Σακκά και Βλάχου.
Α.Ε. 2002: Σαρρής, Μαλλιαρός (75’ Μητράκος), Β. Γαλάνης, Βεργοζήσης, Καλαϊτζίδης, Κόρδα (65’ Βέργος), Παρίσης, Κωστούλας (77’ Μ. Γαλάνης), Ρακής, Στουμποβίκος, Σιαμέτης.
ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Γκατζούνας (80’ Χ. Τσούτσας), Πασσιάς, Τ. Κολυμήτρας, Στρούγγης, Κ. Κολυμήτρας, Κ. Σταυραντώνης (70’ Τ. Τσούτσας), Β. Σταυραντώνης, Παγώνης, Πιτσάβας (70’ Γ. Τσουκάλης), Μ. Τσουκάλης (80’ Κουρτέσης).