Στην κοπή πίτας που διοργάνωσε το φιλανθρωπικό ίδρυμα του Oρφανοτροφείου Βόλου παρευρέθηκε ο υποψήφιος βουλευτής Μαγνησίας, ιατρός νευροχειρουργός Νίκος Χαυτούρας. Ήταν μια πολύ όμορφη εκδήλωση όπου αναδείχτηκε το έργο του ιδρύματος. Όπως αναφέρει σε ανακοίνωσή του ο κ. Χαυτούρας: “Το ίδρυμα επιτελεί καθημερινά ένα πολύ πολύτιμο και σημαντικό έργο για τα παιδιά αυτά που αντιμετώπισαν δυσκολίες από το ξεκίνημα της ζωής τους. Ο κοινωνικός ρόλος του ορφανοτροφείου είναι υψίστης σημασίας για τον τόπο και αποτελεί πηγή έμπνευσης για όλους μας”.
Τοπικά
Ο Νίκος Χαυτούρας στην κοπή πίτας του Ορφανοτροφείου Βόλου
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG-4ced8066c7adcf15b28cc2a32f2155a2-V.jpg?fit=826%2C840&ssl=1)