Ο ΓΣ Αλμυρού κέρδισε 1-3 τη Νίκη στη Β’ Εθνική βόλεϊ Γυναικών

Τοπικό ντέρμπι είχαμε στη Β’ Εθνική βόλεϊ Γυναικών με τον Γ.Σ. Αλμυρού να επικρατεί εκτός έδρας της Νίκης με 1-3, σε ένα ματς με πλούσιο θέαμα. Με το «τρίποντο» που κατέκτησαν οι φιλοξενούμενες «έπιασαν» βαθμολογικά τις αντιπάλους τους. Πλέον οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στην 5η θέση με 21 βαθμούς και ενώ απομένει μία αγωνιστική για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Τα σετ:  23-25, 25-21, 23-25, 19-25.
ΝΙΚΗ (Γαλαζούλας- Ντελής) Τριπύλα, Σίμου, Μουραντιάν, Λώλου, Κουφογεώργου, Χαλκιά, Πίσσα, Κεφαλά Στ., Κεφαλά Ανδρ., Μέλιου, Καρατάσιου.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Παπακωνσταντίνου, Καουνά, Μπουκουβάλα , Κωνσταντίνου, Κυρίτση, Κωτούλα, Τσομπάνογλου, Τσιγάνη, Αραμπατζή, Τσανή, Καραγιάννη, Μαυρογένη.

Στο μεταξύ, με 3-2 σετ έχασε η ομάδα Κορασίδων του Γ.Σ. Αλμυρού από την ΕΑΛ στην Λάρισα σε έναν αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον. Η ομάδα του Χρήστου Μακρή προηγήθηκε με 0-2 σετ, αλλά οι γηπεδούχες ανέβασαν ρυθμούς στην συνέχεια και δίκαια κέρδισαν τον αγώνα.

Τα σετ: 18-25, 20-25, 25-20, 25-20, 15-9.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Μπουκουβάλα, Κωνσταντίνου, Καραγιάννη, Κωτούλα, Τσανή, Κυρίτση, Αραμπατζή, Μαυρογένη, Τσάτσιου, Μποτού.