Νικηφόρο πέρασμα Ολυμπιακού από την Κατερίνη στο ντεμπούτο του Κούτση

olympiakos

Με σκόρερ τον Δημήτρη Διαμαντόπουλο ο Ολυμπιακός Βόλου έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Κατερίνη, επικρατώντας με 1-0 του Πιερικού, σημειώνοντας την πρώτη νίκη μακριά από το Βόλο. Στο ντεμπούτο του Γιώργου Κούτση στον πάγκο οι «ερυθρόλευκοι»πήραν δίκαια τη νίκη, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο β’ μέρος για να πετύχει τουλάχιστον ένα ακόμη γκολ.

Μέτριο θέαμα στο πρώτο μέρος
Το θέαμα ήταν μέτριο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να φτάσουν στο γκολ, δίχως όμως να χαθούν σημαντικές ευκαιρίες. Ο Ολυμπιακός είχε την ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων, κυκλοφορούσε καλύτερα τη μπάλα, απέναντι σ’ έναν Πιερικό που προσπαθούσε να παίξει με αντεπιθέσεις.
Το πρώτο 20λεπτο κύλησε χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο, χωρίς κάποια από τις δύο ομάδες να μπορέσει να φτάσει με αξιώσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία.