Μόνο η Νίκη χαμογέλασε στη Β’ Εθνική βόλεϊ γυναικών

Μόνο η Νίκη χαμογέλασε στην 4η αγωνιστική της Β’ Εθνικής βόλεϊ γυναικών από τις ομάδες της Μαγνησίας. Και αυτό γιατί επικράτησε εκτός έδρας του Γ.Σ. Αλμυρού με 0-3 σετ. Η επιτυχία αυτή ήρθε με σχετική άνεση, όπως δείχνουν και τα σετ του αγώνα που ήταν: 9-25, 11-25, 6-25.

Πάντως, όπως αναφέρει το τμήμα βόλεϊ της Νίκης: «Λιγότερη σημασία είχε το αποτέλεσμα καθώς αντί εισιτηρίου είχε τοποθετηθεί κουμπαράς για την μικρή Μαρία.

Διοίκηση, προπονητές και αθλήτριες ευχόμαστε στην μικρή Μαρία να βγει νικήτρια».

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Τιρτιράκης): Χατζηκυριάκου (λ.), Ευθυμίου, Θωμαΐδη, Τσιάτσιου, Νάντζιου, Θεοδωράκη, Τόπα, Μούζα, Γουργιώτη, Αράπη, Χαντζή, Τιρτιράκη (λ.).

ΝΙΚΗ (Γαλαζούλας-Ντελής): Μουραντιάν (λ.), Μέλλιου, Πίσσα, Κεφαλά, Χιντζίδου, Κουφογεώργου, Μπαζιώτη (λ.), Μανικάκη, Ευαγγελινού, Πολυζώη, Μερκονιάν.

Ο Ολυμπιακός έπαιξε εκτός έδρας με την ΑΕΛ και δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα αφού ηττήθηκε με 3-0. Οι «ερυθρόλευκες» πάλεψαν κυρίως στο δεύτερο σετ που χάθηκε στις λεπτομέρειες. Τα σετ ήταν: 25-16, 26-24, 25-17.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ξύδης): Πανταζή, Κούτε, Φιλιππίδη, Τσιγάνη, Ξύδη, Παπαθανασίου, Μητσογιάννη, Καρακασίδου (λ.), Σταμάτη, Στάμου, Μαργαρίτη ( λ.).

Από εκεί και πέρα, με 3-0 έχασαν στα εκτός έδρας παιχνίδια τους τόσο ο Γ.Σ. Βόλου (από τον Ασκληπιό Τρικάλων), όσο και η Σκόπελος (από τον Σπάρτακο Λάρισας). Στο άλλο ματς της 4ης αγωνιστικής είχαμε: Φιλαθλητικός/Λαρισαϊκός-Φοίβος Γιάννουλης 3-0.

Η βαθμολογία: Ασκληπιός Τρικάλων 12, Φιλαθλητικός/Λαρισαϊκός 12, Σπάρτακος 8, Ολυμπιακός Β. 5, Φοίβος Γιάννουλης 5, Σκόπελος 4, Νίκη 4, ΑΕΛ 4, Γ.Σ. Βόλου 3, Γ.Σ. Αλμυρού 0.