«Καθάρισε» ο Δενελάβας για τον Τοξότη

Ο Τοξότης κατάφερε να ξεκινήσει, με το «δεξί» τη νέα σεζόν στην Α’ ΕΠΣΘ, κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-1 την Α.Ε. 2002. Οι «κυανέρυθροι» είχαν σε εξαιρετική ημέρα τον Λευτέρη Δενελάβα που πέτυχε και τα δύο τους τέρματα.
Μόλις στο 7’ ο Μπραχόλι κέρδισε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους. Στο ίδιο λεπτό, ο έμπειρος Λευτέρης Δενελάβας τοποθέτησε τη μπάλα στην άσπρη βούλα και «νικώντας» τον Μητράκο έγραψε το 0-1. Στο 35’ η Α.Ε. 2002 κατάφερε να βρει τον τρόπο για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Συγκεκριμένα, ο Στουμποβίκος έβγαλε κάθετη μπαλιά πάρε-βάλε στον Παρίση, ο οποίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με υπέροχο σουτ ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του α’ ημιχρόνου.
Το παιχνίδι διατηρήθηκε σε ισορροπία για 20 λεπτά στο δεύτερο μέρος. Σε εκείνο το σημείο ήλθε το δεύτερο γκολ του Τοξότη. Συγκεκριμένα, στο 65’ ο Δεμίρης επιχείρησε το σουτ από τη δεξιά πλευρά, με τον Μητράκο να αποκρούει αρχικά τη μπάλα, όμως, στην εξέλιξη της φάσης, ο Λευτέρης Δενελάβας, έγραψε το 1-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του αγώνα.
Α.Ε. 2002: Μητράκος, Δήμου (85’ Βέργος), Ε. Γαλάνης, Βεργοζήσης (75’ Κουλοχέρης), Σφέτσιος, Κόρδα, Παρίσης, Καλαϊτζίδης (75’ Σαραντόπουλος), Κωστούλας (60’ Σταθόπουλος), Στουμποβίκος, Σιαμέτης.
ΤΟΞΟΤΗΣ: Μπράνος, Ακριβούσης, Παναγιώτου, Γεωργουλάκος, Ιωάννου, Σκλαπάνης, Σιγαλάκος (67’ Γιαννακούρας), Μάστορας, Δενελάβας, Δεμίρης (87’ Παρασχούδης), Μπραχόλι (85’ Γερακίνης).