Κατέκτησε κύπελλα σε όλες τις κατηγορίες σε ιππικούς αγώνες ο Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ

Το Σαββατοκύριακο 22-23/10/22 η ομάδα εμποδίων «jumping squad» του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ συμμετείχε στους 3ους διασυλλογικούς αγώνες Υπερπήδησης Εμποδίων στον Ιππικό Όμιλο Θέρμης στη Θεσσαλονίκη. Εκεί η αθλητική ομάδα του βολιώτικου ομίλου έκλεψε τις εντυπώσεις και τα κύπελλα.

Συγκεκριμένα η Αναΐς Χένρι με τον ίππο Contessa κέρδισε τις κατηγορίες 1μ, 1.05μ και 1.10μ. Παράλληλα η μικρότερη αμαζόνα του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ – Ελισάβετ Αναστασιάδου – με τον ίππο Drogida Rebellis κέρδισε το κύπελλο στις κατηγορίες 1μ παίδων και 0.90-1μ της Κυριακής, ενώ τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέλαβε η Δέσποινα Αναστασιάδου με τον ίππο Drogida Rebellis στην κατηγορία 1μ παίδων.

Τον όμιλο αντιπροσώπευσε και ο αθλητής Ηλίας Κίσσας, ο οποίος προπονείται εκτός έδρας με τον ίππο Dewars κατακτώντας την δεύτερη θέση στην κατηγορία 1.20μ και 1.15μ.

Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές του ομίλου και τους εύχεται να έχουν πάντα επιτυχίες. Επίσης υπενθυμίζει στον κόσμο του Βόλου την ανοικτή ιππική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Νοεμβρίου και προσκαλεί όλους τους φίλους του αθλήματος και του αλόγου σε ένα διήμερο διαφορετικό από τα συνηθισμένα.