Καγιέχα: Η μόνη λύση να δουλέψουμε, χωρίς διακοπές τα Χριστούγεννα (video)

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Μανού Καγιέχα, στις δηλώσεις του για το παιχνίδι με τον Θεσπρωτό και την ήττα που γνώρισε η ομάδα το με 1-0, τόνισε τα εξής:

«Καταρχάς θα ήθελα να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη για την ήττα από τον κόσμο του Ολυμπιακού και τη διοίκηση του συλλόγου, γιατί είναι μία μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα. Νιώθω την ευθύνη και ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη.
Το παιχνίδι με τον Θεσπρωτό ήταν ίδιο με το παιχνίδι κόντρα στον Πιερικό. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε, όμως δεν τα καταφέραμε. Ο Θεσπρωτός είχε μία ευκαιρία και πέτυχε το γκολ. Αυτή είναι η πραγματικότητα.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίξαμε καλά, ήμασταν πολύ νευρικοί και παίξαμε πολύ στο ένας εναντίον ενός. Κάναμε πολλές αλλαγές γιατί αρκετοί παίκτες ένιωσαν ενοχλήσεις, όπως οι Κόκας, Σκοπελίτης, Κόλα, καθώς το προηγούμενο παιχνίδι με την Ξάνθη ήταν πολύ δυνατό, το οποίο μας έβγαλε προβλήματα τραυματισμών. Παρά τις αλλαγές που κάναμε, δεν μπορέσαμε να αλλάξουμε κάτι στο παιχνίδι μας.
Η μόνη λύση είναι να δουλέψουμε πολύ. Δεν θα κάνουμε καθόλου διακοπές τα Χριστούγεννα. Θα κάνουμε συνεχώς προπονήσεις πρωί, απόγευμα. Αυτή είναι η μόνη λύση».