Ηττήθηκε η Νίκη Βόλου στην Κέρκυρα

Με 75 – 69 ηττήθηκε η Νίκη Βόλου στην Κέρκυρα από τον Φαίακα, για την 23η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής Μπάσκετ.
Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Νίκης βρέθηκε να χάνει, στη συνέχεια «ανέβασε στροφές» και βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο.
Ωστόσο χάθηκε η αυτοσυγκέντρωση στην τελευταία περίοδο λόγω και των συχνών διακοπών με ευθύνη της Γραμματείας κι η ομάδα της Νίκης ηττήθηκε.
Η Διοικούσα Επιτροπή μπάσκετ του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», συγχαίρει τους παίκτες και το προπονητικό τιμ για το ψυχικό σθένος και το πάθος που επέδειξαν στον αγώνα, καθώς και τους φιλάθλους που ακολούθησαν την αποστολή και βρέθηκαν στο πλευρό της ομάδας εμψυχώνοντάς την.
Συνεχίζουμε δυναμικά στα επόμενα παιχνίδια. Δεν έχει χαθεί τίποτα. Είμαστε στο «κόλπο» της ανόδου.