Ηττήθηκε 4-0 από τον ΟΦΗ ο Βόλος 2004

Ο Α.Σ. Βόλος 2004 είχε δύσκολο έργο στο Ηράκλειο με αντίπαλο τον ΟΦΗ για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής των γυναικών. Το βολιώτικο συγκρότημα άντεξε ένα ημίχρονο, διάστημα στο οποίο η ομάδα της Κρήτης δεν είχε βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, ωστόσο, στην επανάληψη δέχθηκε τέσσερα τέρματα και ηττήθηκε με 4-0.

Η Νικόλ Ριμπάνσκα, επέστρεψε στην ενδεκάδα του ΟΦΗ, πέτυχε δυο γκολ (έφτασε τα 14) και βοήθησε τα μέγιστα για να πάρει η ομάδα της τη νίκη.

Η Σλοβάκα επιθετικός του ΟΦΗ, δεν αγωνίστηκε στη Λάρισα, λόγω υποχρεώσεων με την Εθνική ομάδα σάλας της χώρας της (ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 1-0), αλλά επέστρεψε ορεξάτη και οδήγησε τον ΟΦΗ, σε μια άνετη νίκη.

Σε 15 λεπτά, από το διάστημα 47′-61′ τα κορίτσια του ΟΦΗ, σκόραραν τέσσερις φορές. Στο 47′ η Καλαμπέροβα έκανε το 1-0, ενώ στο 48′ η Ρμπάνσκα σημείωσε το δεύτερο τέρμα του ΟΦΗ. Στο 50′ η Μουστάκ με πέναλτι (το κέρδισε η Μπριάνα) έκανε το 3-0, ενώ το σκορ έκλεισε στο 61′ η Ριμπάνσκα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Ο ΟΦΗ με τη νίκη του αυτή διατηρήθηκε στην 3η θέση της κατάταξης, πίσω από ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, ενώ ο Βόλος 2004 παρέμεινε στη 10η θέση με 12 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική το βολιώτικο συγκρότημα θα υποδεχθεί τις Σειρήνες Γρεβενών, σε ένα άκρως κρίσιμο και σημαντικό παιχνίδι.

ΟΦΗ: Γκούρτνερ, Πατερνά, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πέιου, Δρακογιαννάκη, Καλαμπέροβα, Μουστάκ, Μπριάνα, Ριμπάνσκα. (Έπαιξαν και οι Zέρβα, Γουνάκη, Αεράκη, Κατιρτσίδου, Παπακωσταντή.

ΒΟΛΟΣ 2004: Θεοχάρη, Κοκμοτού, Νικοπούλου, Βέτσικα, Νέννε, Νάνου Ευαγ. (85’ Ε. Νάνου), Σ. Παπαδοπούλου (85’ Μαρτίνες), Κατσιγιάννη, Κέκου, Γκέκα (65’ Τσούκα), Μπάρτζου (46’ Ζήγρα).