Ηττήθηκε 3-0 από τον ΠΑΟΚ η Κ15 του Βόλου

Την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη γνώρισε η ομάδα Κ15 του Βόλου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Σούπερ Λιγκ Κ15.

Στο πρώτο ημίχρονο ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε την απόλυτη κυριαρχία του παιχνιδιού, σημειώνοντας σπουδαίες ευκαιρίες, ώστε να προηγηθεί πιο νωρίς στο ματς. Όμως το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 30′ με τον Χαλδέζο να ανοίγει το σκορ μετά από κεφαλιά-πάσα του Μεταξά.

Στο πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρους οι Θεσσαλονικείς διπλασίασαν τα τέρματα τους με πλασέ του Σέφα, ύστερα από σέντρα του Χαλδέζου. Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα διαμόρφωσε ο Ματέρα στο 62′.

ΠΑΟΚ: Μανασίδης, Σνάουτσνερ (41′ Μπάσδας), Χατσίδης (54′ Τοπαλίδης), Καλπάκης, Δημητρακόπουλος, Λαζαρίδης, Ματέρα (63′ Κοντεκάς), Σέφα (54′ Δεμίρης), Μεταξάς, Παπαδόπουλος (63′ Μίσχος), Χαλδέζος.

ΒΟΛΟΣ: Μαρκάτας, Κανάλης, Σχώρης, Χατζηγεωργίου, Καραγκούνης, Καλαβρός, Γιάννακας, Σκαλίμης, Κουφογάζος, Κυρίτσης, Μπαλαμώτης. (Έπαιξαν και οι: Τσομπανόπουλος, Σπηλιόπουλος, Χονδροδίνης, Μπάρμπου, Καραγεωργόπουλος).