Φιλική νίκη με ανατροπή για Ολυμπιακό Β., 2-1 τον ΑΟ Υπάτου

Μετά από τρία φιλικά παιχνίδια στα οποία ο Ολυμπιακός δεν είχε καταφέρει να σκοράρει, σήμερα στη Θήβα, απέναντι σε μια δυνατή ομάδα όπως είναι ο ΑΟ Υπάτου, πήρε τη νίκη με 2-1. Ανατρέποντας, μάλιστα το σκορ.

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και δεν πτοήθηκαν όταν στο 34’ ο ΑΟ Υπάτου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Γλυνό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σκοπελίτη μέσα στην περιοχή, με τον Κόλα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 53’.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό σημείωσε και πάλι ο Κλεβί Κόλα, ύστερα από ωραία προσπάθεια του Ντινιωτάκη και πλασέ του έμπειρου μέσου στο 55’.

Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ: Διαμαντής, Κυπραίος, Σπηλιώτης, Παπαδόπουλος, Ροκάι, Γλυνός, Πολύζος, Παπουλής, Βαρουσάκης, Ντρούγκας, Ποτουρίδης. Στην επανάληψη πήραν χρόνο συμμετοχής και οι: Θεοδωρόπουλος, Λέτης, Κακολύρης, Λαουρέν, Τζέφερσον, Τσιάτρης, Μυτάκης, Αλμπάνης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καβουσάκης, Λάμπος, Θεοδωρόπουλος, Διαμαντόπουλος (74’ Καρατσόλης), Παπαϊωάννου, Ψιάνος, Καμπέρης, Κόλα (74’ Κόφφας), Σκοπελίτης (83’ Παπαδήμος), Ντινιωτάκης (74’ Κατσαγεωργίου), Αναστασίου (90’ Σταμπουλής).