Φιλική νίκη για τον Πύρασο, 3-1 την Αγία Άννα

Δυνατό φιλικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Olimpico Sport Club, την έδρα της Αγίας Άννας, η οποία αντιμετώπισε τον Πύρασο, που ήταν και ο νικητής με σκορ 1-3.

Οι δύο ομάδες προετοιμάζονται για τη συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΘ στο οποίο αναμένεται να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο. Οι τεχνικοί τους Κώστας Τσιουρέλης και Γιάννης Σιαμέτης είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα, αλλά και να εξάγουν τα πρώτα συμπεράσματα για τις ομάδες τους, που φυσικά βρίσκονται σε φάση μονταρίσματος.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο α’ ημίχρονο. Ο Πύρασος άνοιξε το σκορ στο 24’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου και κεφαλιά του Αραπίτσα. Στο 33’ ο Ζάχος δέχθηκε την ασίστ του Καραγιώργου και τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Γρηγοριάδη, τον πλάσαρε εύστοχα και έγραψε το 0-2.

Στο 42’ η Αγία Άννα κέρδισε πέναλτι και ο Τζοβάρας ευστόχησε από τα 11 μέτρα, μειώνοντας σε 1-2. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δόθηκε πέναλτι και στον Πύρασο, με τον Αγιασιώτη να το αξιοποιεί και να διαμορφώνει το 1-3.

Για την Αγία Άννα δεν αγωνίστηκαν οι Βέργος, Κόκας, Παπαδημητρίου, Ματθαίου, ενώ το επόμενο τεστ προετοιμασίας είναι για αύριο Σάββατο με αντίπαλο την Κ19 της ΠΑΕ Βόλος ΝΠΣ. Το συγκεκριμένο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο ΕΑΚ Βόλου και θα αρχίσει στις 5.30 μ.μ. Επίσης, για αύριο έχει προγραμματιστεί και το επόμενο φιλικό του Πυράσου, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Σαρακηνό.

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Γρηγοριάδης, Πατσής, Ζαρίφης, Χατζητρακόσιας, Καλαμίδας, Πετράκος, Τσέλιος, Σ. Τσιουρέλης, Σέττος Νιαώτης, Τζοβάρας. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Χατζημητροφάνης, Στεργίου, Σιώμος, Φαγέ, Στεργιόπουλος, Κακάλιας, Οικονόμου, Τσελεπής, Σφάκας, Γιαννούχος.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Κεφαλάς, Φλώρος, Παπαδογεώργος, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, Οικονόμου, Αγιασιώτης, Κατής, Καραγιώργος, Ζάχος, Αραπίτσας. Αλλαγή στα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκε ο Ζητούδης και στο β’ ημίχρονο οι: Μπασδάνης, Αλμασίδης, Θεοδωρόπουλος, Τάσος, Θ. Γκαραβέλας, Γ. Γκαραβέλας, Γκόβαρης, Ερρινάκης, Μπούτλας, Γάτος.