Σήμερα 31η Μαΐου, ο Διοικητής της Περιφερειακής Πυροσβεστικής Διοίκησης Θεσσαλίας, Αρχιπύραρχος Νικόλαος Λ. Μητσιογιάννης συνοδευόμενος από το Διοικητή της Διοίκησης Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομού Μαγνησίας, Πύραρχο Ευάγγελο Χ. Λιακόπουλο, επισκέφθηκαν την 111 Π.Μ. στην Αγχίαλο, η οποία αποτελεί θέση στάθμευσης τριών (3) AIR TRACTOR- Fireboss. Τα εν λόγω αμφίβια Α/Φ ελαφρού τύπου, χωρητικότητας τριών τόνων, από αύριο 1 η Ιουνίου, τίθενται σε επιχειρησιακή διαθεσιμότητα.
Τοπικά
Επίσκεψη του Διοικητή της ΠΕΠΥΔ Θεσσαλίας και του Διοικητή της ΔΙΠΥΝ Μαγνησίας στην 111 ΠΜ
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2023/05/air-tractor.jpg?fit=840%2C699&ssl=1)