Εντός έδρας ήττα για την Αγριά από τους Τιτάνες Παλαμά

Δεν συνοδεύτηκε με νίκη το πρώτο φετινό παιχνίδι στο «σπίτι» της για την Αγριά, η οποία γνώρισε την ήττα με 76-84 από τους Τιτάνες. Το συγκρότημα του Παλαμά είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ εκμεταλλευόμενη την κακή άμυνα και τα αγωνιστικά προβλήματα των γηπεδούχων.

Ο Φύκας υπέστη κάκωση συνδέσμων στον αγκώνα και θα λείψει μέχρι τις αρχές Δεκεμβρίου, ενώ στο τέλος του α’ ημιχρόνου αποχώρησε με θλάση στον δικέφαλο ο Καραμήτσος. Επομένως το έργο της ομάδας των Γιώργου Κοσμάτου και Σπύρου Στρατίκη έγινε ακόμη πιο δύσκολο.

Παρόλα αυτά οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν με άλλη φιλοσοφία στο β’ μέρος και έφεραν το ματς στα ίσια (70-70) με 3,5 λεπτά να απομένουν. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την ψυχραιμία τους και με πέντε αναπάντητους πόντους έγραψαν το 70-75 και έγειραν την «πλάστιγγα» υπέρ τους.

Δεκάλεπτα:23-30, 42-51, 58-68, 76-84.

ΑΓΡΙΑ (Κοσμάτος-Στρατάκης): Αντωνόπουλος 10 (2), Μοιρώτσος, Καραμανλής 5 (1), Βλαχογιάννης 16, Χατζόπουλος 8 (2), Καραμήτσος 8, Ντάκης 10 (2), Σαλεπτζής 3, Ρόσσιος 4, Αμπάρης 8, Τσίρος 4.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Βαρδακούλης-Φλώρος): Αντωνίου 14 (2), Τσούμας 10 (2), Μάνος 17 (4), Σφακιανός 1, Βλαστός, Μπενέκης, Φαλιάκης, Πασχαλης 4, Κιτσιος, Σαριμπαλίδης 15 (3), Λόλας 14(1), Μπουσκολίτης 9 (2).