Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τις Σειρήνες Γρεβενών έφερε ο Βόλος 2004

Η πρώτη φετινή ισοπαλία για τον Α.Σ. Βόλος 2004 ήρθε στην 15η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες» έφεραν 1-1 με τις Σειρήνες Γρεβενών στο βοηθητικό του ΕΑΚ, με το αποτέλεσμα να μην είναι καλό για καμία από τις δύο ομάδες που παραμένουν κάτω από τη διαχωριστική γραμμή του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό με σουτ της Κενυάτισας Σιτούμα μέσα από την περιοχή και με τη μπάλα να βρίσκει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι προτού καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 70’ η Κοκμοτού σούταρε από μακριά, η τερματοφύλακας Μπουρντούνη απέκρουσε με τη βοήθεια και του δοκαριού, αλλά η μπάλα στρώθηκε στην Κέκου που με σουτ στην κλειστή γωνία έκανε το 1-1.

Στα τελευταία λεπτά χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες με σημαντικότερες αυτές των Κέκου στο 90’ και Παπαδοπούλου στο 92’ οι οποίες «νικήθηκαν» από την Μπουρντούνη, καθώς και της Σιτούμα στο 93’, με την Θεοχάρη να την σταματά με εντυπωσιακή επέμβαση.

ΒΟΛΟΣ 2004: Θεοχάρη, Νικοπούλου, Κέκου, Νέννε, Ζήγρα, Τσούκα (75’ Μαρτίνεζ), Βέτσικα, Κατσιγιάννη, Ε. Νάνου (75’  Γκέκα), Παπαδοπούλου, Κοκμοτού.

ΣΕΙΡΗΝΕΣ: Μπουρντούνη, Γρομητσάρη (84’ Αμαραντίδου), Φραγγοπούλου (89’ Δάδιου), Αγγελίδου, Μουρατίδου, Μπούκα (64’ Κωσταρέλα), Ντορκάς, Τάσιου (89’ Μπόζιαρη), Κελεμένι, Βλάχου, Σιτούμα.

(Φωτό: Ηλίας Σχορτσιανίτης)