Όπως ενημερώθηκε, μετά από επικοινωνία με τον Υπουργό Υγείας και τον Διοικητή της 5ης ΥΠΕ κ. Φώτη Σερέτη, ο βουλευτής Μαγνησίας και Κοινοβουλευτικός Εκπρόσωπος Ν.Δ. Χρήστος Μπουκώρος, ενισχύεται ακόμα περισσότερο το νοσοκομείο του Βόλου με την πρόσληψη επικουρικού προσωπικού με διετείς συμβάσεις εργασίας.
Συγκεκριμένα, πολύ σύντομα η 5η ΥΠΕ θα υλοποιήσει την πρόσληψη 14 ατόμων των ειδικοτήτων νοσηλευτών, επισκεπτών και παραϊατρικών επαγγελμάτων. Ο βουλευτής ευχαρίστησε τον Υπουργό Υγείας και τον Διοικητή της 5ης ΥΠΕ για τη στήριξη και ενίσχυση του Αχιλλοπούλειου Γενικού Νοσοκομείου Βόλου στο πλαίσιο των δύσκολων συνθηκών που έχει δημιουργήσει η πανδημία στις υγειονομικές μονάδες.
Τοπικά
Ενισχύεται με 14 συμβασιούχους το Νοσοκομείο Βόλου
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2015/10/-ΒΟΛΟΥ1-e1473071069736.jpg?fit=485%2C322&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΕκδήλωση-συζήτηση της ΚΝΕ Μαγνησίας