Είκοσι μετάλλια κατέκτησαν αθλητές του Ο.Φ. Τζούντο Μαγνησίας σε διεθνές τουρνουά

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας στο 2ο Διεθνές Τουρνουά, το οποίο διεξήχθη στη Λάρισα και φέρει την επωνυμία «Πολυμήχανος Οδυσσέας».

Το επίπεδο της διοργάνωσης ήταν υψηλό και συμμετείχαν αθλητές διάφορων ηλικιακών κατηγοριών. Συνολικά έλαβαν μέρος 500 τζουντόκα από 45 σωματεία όλης της χώρας.

Ο Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας έλαβε μέρος με 32 αθλητές και αθλήτριες και κατέκτησε 20 μετάλλια. Επομένως η παρουσία του στους αγώνες ήταν αξιοπρόσεκτη. Οι αθλητές και αθλήτριες του βολιώτικου συλλόγου είχαν τις παρακάτω επιδόσεις:

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Χρύσα Δούλου και Κλεονίκη Τσακάλα, ενώ αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν οι Παναγιώτης Μιχόπουλος, Κυβέλη Κατούνη, Δημοσθένης Ζεμπίλας, Ευθύμης Πολυχρόνου, Μαρία-Αρετή Κόμνου, Ευαγγελία Μουρογιάννη και Φαίδρα Βασιλειάδη.

Το χάλκινο μετάλλιο κέρδισαν οι Ανδρέας Γανωτής, Αχιλλέας Αρχοντόπουλος, Στέφανος Βεργούλιας, Παρίσης Τατάκος, Κωνσταντίνος Βουτσής, Μιλτιάδης Κοντογιάννης, Χρήστος Φλέρης, Άγγελος Ραχμανίδης, Ευαγγελία Αλεξανδροπούλου, Κατερίνα Κατσαούνη και Αντώνης Πούλιος.

Επίσης καλή εμφάνιση με πέμπτες και έβδομες θέσεις πραγματοποίησαν οι Άγγελος Κατούνης, Μαρία Ρηγάκη, Αμυμώνη Ψαρρέα, Σεμέλη Ψαρρέα, Ζωή Βαΐτση, Γιάννης Οικονόμου, Μαρία Κοτρούτσου, Θεόδωρος Τζώρτζης, Δημήτρης Κοντοκώστας, Γιώργος Κόμνος, Βάκης Πολύζος και Αντώνης Πολυχρόνου