Έχασε 3-1 από τον Άρη η γυναικεία ομάδα του Βόλου

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Βόλου ηττήθηκε με 3-1 από τον Άρη εντός έδρας για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Μόλις στο 5ο λεπτό η Μοσχίδου με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Άρη. Η Βάσω Κουπετσίδου είχε δύο δοκάρια για τις φιλοξενούμενες με σουτ στο 26’ και στο 36’, ενώ στο 28’ η Μοσχίδου με κεφαλιά σημάδεψε επίσης το δοκάρι της Φέγγερ.

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού ο Βόλος κατάφερε να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο σε 1-1 με την Γαρυφαλλίδου, ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης σημείωσε δύο τέρματα και πήρε τη νίκη. Στο 54’ η Κοκοβιάδου με κεφαλιά έγραψε το 1-2, ενώ το σκορ έκλεισε στο 58’ η Τζήσιου.

Ο Άρης στο 88’ έχασε πέναλτι, με την Πανέ να στέλνει την μπάλα άουτ.

ΒΟΛΟΣ: Φέγγερ,Τράικου (82’ Καουνά), Σαντίκου (59’ Λουκοπούλου), Σταμοπούλου (82’ Χασάπη), Γιουβανίδη, Γκαντούλη, Μπότσαρ, Θεοχαρίσου (75’ Βαρελά), Πούλιου, Κρανά, Γαρυφαλλίδου (82’ Θεοχάρη).
ΑΡΗΣ: Βήκα, Τοψαχαλίδου (70’ Μαγγοπούλου), Κατεΐνα, Μαλισιώρα (61’ Πανέ), Κουπετσίδου, Τζήσιου (83’ Σιακκά), Κοκοβιάδου, Σαββίδου (61’ Μπεράτη), Μπεκιάρη, Μοσχίδου, Κωνσταντινίδου (83’ Ναλμπάντη).

(Φωτό: Ηλίας Σχορτσιανίτης)