Δύσκολο «τρίποντο» για τον Σαρακηνό – Αν και με 10 παίκτες κέρδισε 3-2 την Αγία Παρασκευή

Καλή αρχή για τον Σαρακηνό που έστω και δύσκολα επικράτησε με 3-2 της Αγίας Παρασκευής. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Τσουρή στο 19’. Ένα λεπτό αργότερα, ο Καλαμάτας ευστόχησε από τα 11 μέτρα, γράφοντας το 1-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν δύο τα τέρματά τους. Ο Τσουρής έβγαλε ωραία μπαλιά στον Κώστα Δημόπουλο, ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση και σκόραρε.
Όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μπόρεσαν να φέρουν το ματς στα ίσα.
Στο 65’ ο Μανωλιός εκτέλεσε απευθείας φάουλ και μείωσε σε 2-1. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τριανταφύλλου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 70’ έγινε το 2-2 με σκόρερ πάλι τον Μανωλιό που σούταρε από μακριά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 78’ ο Κόκας πραγματοποίησε ωραία μεταβίβαση στον Γώγο. Ο τελευταίος έβγαλε παράλληλη σέντρα, βρίσκοντας ιδανικά τον Κώστα Δημόπουλο, που με κοντινό πλασέ έκανε το 3-2. Αξίζει επίσης να αναφερθεί ότι η Αγία Παρασκευή εξέφρασε έντονα παράπονα για διάφορες αποφάσεις του διαιτητή Τσίντζα.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Γιοβάνης, Αδάμος, Γιαμαλής, Τριανταφύλλου, Μαυρίδης (46’ Γώγος), Κ. Δημόπουλος (77’ Χισάι), Καλαμάτας, Αντωνίου (70’ Φραγκογιάννης), Κόκκας (85’ Κουτσογιάννης), Τσουρής.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Καγιάννης, Ζαχόπουλος (61’ Λυκουρίνος), Βαΐτσης, Κούκιος, Πατσής, Μαρμαρινός (73’ λ.τρ. Καλλίας), Σταματίου, Πιτσάβας (46’ Γκέκος), Βούκουτος, Μαλακασιώτης, Βασιλείου.