Δυνατές εμπειρίες και όμορφα συναισθήματα στη Νίκη από το Πανελλήνιο Κλειστού Στίβου

Με δυνατές εμπειρίες και όμορφα συναισθήματα επέστρεψε η αποστολή του τμήματος στίβου της Νίκης από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που έγινε στο στάδιο «Ειρήνης και Φιλίας» στον Πειραιά.

Στην μικρή κατηγορία των Κ16 και στον μεγάλο τελικό των 60 μέτρων συμμετείχε η Στεφανία Παναγιώτου η οποία κατέλαβε την 5η θέση στην γενική κατάταξη με χρόνο 8’02”. Μεγάλη η επιτυχία της, αφού για πρώτη φορά λάμβανε μέρος σε μία τόσο μεγάλη διοργάνωση καθώς επιλέχθηκε στις 16 καλύτερες σπρίντερ αθλήτριες της κατηγορίας της.

Στο αγώνισμα του άλματος τριπλούν έλαβαν μέρος τρεις αθλητές και μία αθλήτρια του συλλόγου από τους οποίους πέρασαν στον τελικό μετά από τον πρωινό προκριματικό οι τρεις αθλητές. Η Κατερίνα Κόκκαλη με άλμα στα 11.99 κατέλαβε την 10η θέση στον τελικό του αγωνίσματος, ο Απόστολος Γρηγορίου με άλμα στα 14.69 κατέλαβε την 9η θέση και ο Ασημακόπουλος Σταμάτης με άλμα στα 14.00 κατέλαβε την 12η θέση. Στον αντίποδα, ο αθλητής Βαγγέλης Μιχάλης έμεινε εκτός τελικού κάνοντας στον προκριματικό του αγωνίσματος άλμα στα 13.63 και καταλαμβάνοντας την 16η θέση.

Στα 60μ. Ανδρών/Γυναικών συμμετείχαν οι μικροί αθλητές της Κ18 όπου ο Απόστολος Ιωαννίδης (γεν.2008) με χρόνο 7’24” κατέλαβε την 41η θέση ανάμεσα σε 81 συμμετέχοντες αθλητές καθώς τον ταλαιπωρούσε τις προηγούμενες ημέρες και μία ίωσηενώ η Αποστολία Κοντονίνα (γεν.2008) με χρόνο 8’28” και μία κακή εκκίνηση πήρε την 55η θέση ανάμεσα στις 61 συμμετέχοντες αθλήτριες.

Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές Παύλος Παρασκευόπουλος, Αποστόλης Βλαχάβας, Βάσω Κολλυμένου και ο υπεύθυνος τμήματος Γιώργος Τάκης. Το «παρών» έδωσαν και αρκετοί γονείς και φίλοι του αθλήματος  χειροκροτώντας όλα τα παιδιά.