Διέπρεψε στη Θεσσαλονίκη ο Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η εμφάνιση του Ομίλου Φίλων Τζούντο Μαγνησίας στα προκριματικά του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος. Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη και συμμετείχαν οι καλύτεροι αθλητές ανά ηλικιακή κατηγορία.

Ο Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας έλαβε μέρος με 14 αθλητές, οι οποίοι τα πήγαν περίφημα, αφού οι δέκα από αυτούς κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για την τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος. Αναλυτικά οι διακρίσεις των Βολιωτών τζουντόκα ήταν οι ακόλουθες

Στην κατηγορία Παίδες-Κορασίδες Β’ η Κυβέλη Κατούνη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -40 κιλά, ο Θεόδωρος Τζώρτζης το χάλκινο μετάλλιο στα -42 κιλά και η Ευαγγελία Τώρη την 5η θέση.

Στην κατηγορία Παίδες-Κορασίδες Α’ «χρυσός» ήταν ο Παναγιώτης Μιχόπουλος, ενώ χάλκινα μετάλλια κέρδισαν ο Άγγελος Κατούνης και η Κλεονίκη Τσακαλά. Επίσης την 5η θέση κατέλαβαν η Χρύσα Δούλου, η Εύα Αλεξανδροπούλου και η Σεμέλη Ψαρρέα.

Στην 7η θέση βρέθηκε ο Ανδρέας Γανωτής και στην 9η οι Γιάννης Οικονόμου, Στέφανος  Βεργούλιας, Βάκης Πολύζος και Νίκος Μπαζάκας.

Προπονήτρια των παραπάνω αθλητών είναι η Ελένη Γαρυφαλλίδου, η οποία εκφράζει την ικανοποίηση για την εμφάνισή τους και τους εύχεται καλή επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.