Άνετη νίκη για Ολυμπιακό Β. 2-0 την Στυλίδα

Εύκολα και χωρίς να… ιδρώσει ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε με 2-0 την Στυλίδα εκτός έδρας και διατηρήθηκε «ζωντανός» στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης, μία αγωνιστική πριν το ντέρμπι με τη συμπολίτισσα Νίκη στο Πανθεσσαλικό.
Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη «καθάρισαν» τη νίκη στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πέτυχαν και τα δύο τέρματα. Το πρώτο με ωραίο σουτ του Αντώνη Ζγκούρι στο 15’, ύστερα από πάσα του Σερτζίνιο και το δεύτερο με πέναλτι του Βαγγέλη Μάντζιου στο 29’. Το πέναλτι κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του μέσα στην αντίπαλη περιοχή από τον Μάγιο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έκανε διαχείριση του παιχνιδιού και χωρίς να απειληθεί κράτησε εύκολα το 2-0, ενώ θετικό για τους «ερυθρολεύκους» είναι το γεγονός, πως κανείς από τους παίκτες που ήταν στο όριο να συμπληρώσουν κάρτες δεν «κιτρινίστηκε».

Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)

Βοηθοί: Κάλης, Κυριακόπουλος (Αν. Αττικής)

Κόκκινη: 85’ Μάγιος (2η κίτρινη)

Κίτρινες: Μπαρμόσα, Κοντρέου, Κουφιώτης, Ακασού-Ζγκούρι, Ριζογιάννης, Μάντζιος

ΣΤΥΛΙΔΑ: Μήτσου, Κοντρέου, Καββαδίας (35’ Καμίδης), Τέγος, Μάγιος, Α. Κουφιώτης, Καραμπότσης (66’ Μαντές), Λιανός, Μπαρμόσα, Μανιάς (82’ Τζότζορας), Ακασού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Γιακουμής, Νικολακάκης (61’ Σκοπελίτης), Μπουτζίκος, Οικονομόπουλος (73’ Ρόκας), Παπαϊωάννου, Ριζογιάννης, Ναζίμ, Σερτζίνιο, Ζγκούρι (65’ Κόλα), Λώττας (78’ Σαχινίδης), Μάντζιος.