Άνετα η Νίκη κέρδισε 71-45 τον Ναύαρχο Βότση

Με εξαίρεση την πρώτη περίοδο, όπου οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, η Νίκη βρήκε τον τρόπο στη συνέχεια να πάρει διαφορά στο παιχνίδι με τον Ναύαρχο Βότση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και να πάρει μια άνετη νίκη με 71-45, με πιο παραγωγική περίοδο την τέταρτη.
Οι «κυανόλευκοι» είχαν σε ένα ακόμη ματς τον Σάκη Κουτίνα πρώτο σκόρερ (σημείωσε 14 πόντους), ενώ 10 πόντους πέτυχε ο Σιπητάνος.
Από τον Ναύαρχο Βότση ο Καραγιώργος με οκτώ πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.
Διαιτητές: Παζώλης-Χρυσάφης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 15-14, 35-25, 50-32, 71-45
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Βρεττάς 3(1), Κωστούλας 9, Βερτζάγιας 6, Σιπητάνος 10(2), Κουτίνας 14(1), Παπαδόπουλος 7, Δελετζές 3(1), Σπηλιόπουλος 6, Ανδρεόγλου, Γιοτόπουλος 2, Τσεσμετζίδης 4, Εντό 7.
Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Καραγιώργος 8, Κυρατζής, Ψάλτου 2, Βλασσόπουλος 4, Νταής 2, Καραϊσκάκης 3(1), Γκίζης 5, Αγριόπουλος 6(2), Παπαδόπουλος 2, Χαβαλές 7(1), Μεσκούρης 5, Μαυροχωρίδης 1.