Α2 βόλεϊ γυναικών: Δεύτερη ήττα για την Αργώ

Κακή εμφάνιση, με αρκετά προβλήματα κυρίως στην υποδοχή, έκανε η γυναικεία ομάδα της Αργούς στη Θεσσαλονίκη. Έτσι, υπέκυψε φυσιολογικά από την πολύ πιο έμπειρη ομάδα του Ε.Ο. Σταυρούπολης με 3-0 σετ. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της σε ισάριθμες αγωνιστικές της Α2.

Οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο στο 1ο σετ μέχρι 15-9. Η Αργώ αντέδρασε και με την Βασιλική Κασιούρα στο σερβίς κατάφερε να περάσει μπροστά με 15-16. Το ματς πήγε πόντο-πόντο μέχρι το 20-20, αλλά με διαδοχικά λάθη της βολιώτικης ομάδας έγινε το 1-0 για τον Ε.Ο. Σταυρούπολης, που πιο εύκολα πήρε και τα δύο επόμενα σετ. Το επόμενο Σάββατο η Αργώ θα υποδεχθεί στην Αγριά τον Ηρακλή Γέφυρας.

Τα σετ: 25-20, 25-16, 25-12.

ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος, Γεωργουλάς, Φουρκιώτης): Β Κασιούρα, Χ. Κασιούρα, Στύλα,  Ζαφειρίου, Γιαλόγλου, Πόλη, Νικολάου, Προκούντινα, Αγγέλη, Παπαθανασίου, Πώπου, Αρέστη, Γερολυμάτου.

Νίκησαν οι έφηβοι
Με νίκη 3-0 επί του συντοπίτη Γ.Σ. Βόλου ξεκίνησε η εφηβική ομάδα της Αργούς τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Αξιοσημείωτο του αγώνα, τα πολλά νέα παιδιά που συμμετείχαν και από τις δύο ομάδες για πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα.
Τα σετ: 25-20, 25-21, 25-17.
ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης): Παξιμαδάκης, Τσεσμελής, Σκιαθίτης, Τέγος, Ρούσσας, Αναστασίου, Βαλαής, Παπαθεοδώρου, Δημάκης, Παΐλας.