Διακρίσεις Βολιωτών στο Τάε Κβον Ντο

Ο Α.Σ. Τάε Κβον Ντο Νέας Ιωνίας μετείχε με έξι αθλητές και προπονητή τον Ιωάννη Σταματίου στο 3ο Hereya trophy που διεξήχθη στην πρωτεύουσα της Βουλγαρίας Σόφια. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν συνολικά 800 αθλητές από Βουλγαρία και Ελλάδα κυρίως.
Οι αθλητές Τσάπουρνας Ιωάννης και Μαλαχιάς Δημήτριος κατέκτησαν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στις κατηγορίες -63 κιλών στους άνδρες και -46 κιλών στους παίδες αντίστοιχα. Επίσης, ο Σαρακατσάνος Αχιλλέας κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο ενώ αγωνίστηκαν επίσης οι: Ευσταθίου Έλενα, Σδρόλιας Τριαντάφυλλος και Ιμπραχίμι Νικόλαος που πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση.
Οι εντυπώσεις που άφησαν ήταν θετικές και ιδιαίτερα από τη στιγμή που οι περισσότεροι μετείχαν για πρώτη φορά σε αγώνες. Μόνον οι Τσάπουρνας και Ευσταθίου είχαν προηγούμενη εμπειρία από συμμετοχή σε πρωτάθλημα.
Ο προπονητής του συλλόγου και το Δ.Σ. συγχαίρουν τους αθλητές για τις διακρίσεις και την συμμετοχή τους.