Ξέσπασε στην Αγχίαλο με 0-8 ο Ολυμπιακός

Μετά την ισοπαλία 1-1 με την εκ των ουραγών Σκιάθο ο Ολυμπιακός δεν ήθελε να πάθει άλλο στραπάτσο. Έτσι εμφανίστηκε στη Ν. Αγχίαλο σοβαρός και πειθαρχημένος συντρίβοντας με 8-0 την ομώνυμη ομάδα.

Οι παίκτες του Στέλιου Αρσένου δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους για να τους αμφισβητήσουν. Παρά το γεγονός ότι ο αγωνιστικός χώρος δεν βρισκόταν σε καλή κατάσταση, κατάφεραν στο 22’ να ανοίξουν το σκορ με δυνατό σουτ του Τασιουλή. Στο 33’ o Καμπέρης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, για να έρθει ακόμη ένα γκολ στο επόμενο λεπτό από τον Νούσιο (0-3).

Η κατάσταση είχε απλοποιηθεί για τον Ολυμπιακό, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε ακόμη τέσσερα τέρματα. Στο 46’ ο Καμπέρης και στο 58’ ο Τασιουλής έκαναν δύο τα προσωπικά τους γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-5. Στο 70’ ο Παπαδήμος έγραψε το 0-6, στο 80’ ο Γκαλίτσιος το 0-7 και στο 87’ ο Κούλπας το 0-8 που ήταν και το τελικό σκορ.

Φ.Θ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Σαρρής, Ζητούδης (λ.τρ. 67′ Τσότζωρας), Τσέλιος, Κόκκαλης, Δράγνης, Ερρινάκης, Διαμαντένιας, Λαΐνας (57′ Κουτσοκέρας), Τσιαγιαννίδης, Τσάμης, Νιτσάι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σταυράκης, Κακάμης (67′ Παπαδήμος), Καμπέρης (73′ Ματτέα), Παπακώστας, Κούλπας, Γκαλίτσιος, Σκοπελίτης (59′ Ζέρης), Κυρίτσης, Αναστασίου, Νούσιος (59′ Καρατσόλης), Τασιουλής.