Βόλεϊ: Μία νίκη και μία ήττα για τον Γ.Σ. Αλμυρού

Για την 15η αγωνιστική της Β’ Εθνικής βόλεϊ Γυναικών ο Γ.Σ. Αλμυρού υποδέχθηκε την ΑΕΛ από την οποία ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 2-3 σετ. Έγινε ένα συναρπαστικό ματς με συνεχείς ανατροπές, αφού οι φιλοξενούμενες πήραν το πρώτο σετ, οι γηπεδούχες τα δύο επόμενα, με τις Λαρισαίες να φέρνουν το ματς στα ίσα και να το κερδίζουν στο τάι μπρέικ.

Τα σετ: 21-25, 25-20, 27-25, 14-25, 9-15.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Τσιγάνη (αρχηγός), Παπακωνσταντίνου, Καουνά, Παπανικολάου, Τσομπάνογλου, Κωτούλα, Μπουκουβάλα, Κωνσταντίνου, Κυρίτση, Αραμπατζή, Καραγιάννη, Τσανή, Μαυρογένη.

Τα αποτελέσματα στους άλλους αγώνες ήταν: Γ.Σ. Νίκαιας-ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0, Άθλεση-Φθία 2-3, Νίκη-Δαφνησιακός 3-0 α.α. Ρεπό είχε ο Φιλαθλητικός Αμπ.

Η βαθμολογία: Γ.Σ. Νίκαιας (13 αγ.) 35, ΑΕΛ (10 αγ) 25, ΣΠΑ Καρδίτσας (10 αγ.) 24, Νίκη (11 αγ.) 18, Φιλαθλητικός Αμπ. (11 αγ.) 16, Γ.Σ. Αλμυρού (11 αγ.) 14, Άθλεση (11 αγ.) 12, Φθία (11 αγ.) 5, Δαφνησιακός -.

Στο μεταξύ, οι Παγκορασίδες Α’ του Γ.Σ. Αλμυρού έκαναν το «τρία στα τρία» στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ επικρατώντας 3-2 της Ολύμπιας Λάρισας.

Ο κ. Μακρής χρησιμοποίησε τις: Τόπα (αρχηγός), Τσάτσιου, Τζίμα, Μποτού, Μαγκλάρα, Ευθυμίου, Νικοβιώτη, Λιάπη, Νάτζιου, Γουργιώτη, Μακρή, Καραλίδη, Θεοδωράκη.