Βόλεϊ: «Δύο στα δύο» για τον Γ.Σ. Αλμυρού

Δύο αγώνες έδωσαν το Σαββατοκύριακο οι ομάδες βόλεϊ του Γ.Σ. Αλμυρού και πανηγύρισαν ισάριθμες νίκες. Η αρχή έγινε με την γυναικεία ομάδα που αντιμετώπισε εκτός έδρας την Φθία Λαμίας για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, σε ματς που άρχισε με καθυστέρηση. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση το συγκρότημα του Χρήστου Μακρή επικράτησε με 0-3 σετ.

Σε όλα είχε το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή και δεν δυσκολεύτηκε να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς. Με την επιτυχία της αυτή ανέβηκε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 18 πόντους, έχοντας πλέον έξι νίκες και οκτώ ήττες. Τα σετ ήταν: 15-25, 12-25, 18-25.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Παπακωνσταντίνου (αρχηγός), Κωνσταντίνου, Καραγιάννη, Κυρίτση, Τσιγάνη, Μπουκουβάλα, Μαυρογένη, Τσανή.

Τη …σκυτάλη πήρε η ομάδα Κορασίδων του Γ.Σ. Αλμυρού, που για το αντίστοιχο ηλικιακό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ νίκησε άνετα τον Φιλαθλητικό/Λαρισαϊκό με 3-0. Τα σετ στο παιχνίδι αυτό ήταν: 25-12, 25-9, 25-10.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Κωνσταντίνου (αρχηγός), Μπουκουβάλα, Καραγιάννη, Κυρίτση, Τσανή, Μαυρογένη, Μποτούλα, Μαγκλάρα, Λιάπη.