Τιμήθηκαν Τσιριγωτάκης, Αθανασιάδης και οι έφηβοι της Νίκης

Βραβεύσεις περιλάμβανε η ανάπαυλα του ντέρμπι στο μπάσκετ, αφού τιμήθηκαν από τη Νίκη οι προπονητές Ανδρέας Τσιριγωτάκης (εμφανώς συγκινημένος), Χρήστος Αθανασιάδης και η εφηβική ομάδα. Αναλυτικά η ενημέρωση των «κυανολεύκων»:

«Απίστευτος κόσμος, μεγάλη Νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου. Νικήτρια με 84-72 αναδείχθηκε η ομάδα μας στο τοπικό ντέρμπι απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου, σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι παρουσία περισσοτέρων από 1000 φιλάθλων.

Στο ημίχρονο του αγώνα βραβεύτηκαν για την προσφορά τους στην ομάδα μας ο προπονητής της Ακαδημίας μας και βοηθός προπονητή της ανδρικής ομάδας Ανδρέας Τσιριγωτάκης και ο υπεύθυνος του προγράμματος υποδομών μπάσκετ της Νίκης Βόλου Χρήστος Αθανασιάδης. Τις βραβεύσεις έκαναν ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου Μαγνησίας Τέλης Μπασδάνης και ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Νίκη Βόλου Βασίλης Βενέτης. Επίσης βραβεύτηκε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου η οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα Μαγνησίας και της οποίας τέσσερις αθλητές είναι μέλη της 12άδας της ανδρικής μας ομάδας. Τη βράβευση έκανε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος.

Συγχαίρουμε κι ευχαριστούμε θερμά τους εκπληκτικούς οπαδούς της Νίκης Βόλου που δημιούργησαν μια φανταστική γηπεδική ατμόσφαιρα, στηρίζοντας με τις φωνές τους την ομάδα μας από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, χωρίς να συμβεί το παραμικρό παρατράγουδο. Τέτοιες εικόνες λείπουν από το ελληνικό μπάσκετ ακόμη και στις υψηλότερες Εθνικές κατηγορίες και είναι τιμή μας που οι φίλαθλοι της Νίκης Βόλου στέκονται με τέτοιο τρόπο δίπλα στην ομάδα μας.

Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε το προπονητικό τιμ και τους αθλητές μας για την εμφάνιση, το πάθος τους και φυσικά για τη μεγάλη νίκη. Συγχαίρουμε την διοίκηση και τους αθλητές του Ολυμπιακού Βόλου για την προσπάθεια τους και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στην πορεία τους. Συγχαίρουμε τους διαιτητές του αγώνα για την απόδοσή τους. Συνεχίζουμε την προσπάθεια για το καλύτερο δυνατό τελικό αποτέλεσμα, μέχρι το τέλος της σεζόν».