Θριάμβευσε η Αγία Άννα κόντρα στον Ρήγα Φεραίο

Η Αγία Άννα επέστρεψε στις επιτυχίες με εμφατικό τρόπο, αφού επιβλήθηκε 5-0 του Ρήγας Φεραίου στο «Π. Μαγουλάς». Εξαιρετικός ο ρυθμός στο α’ μέρος, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω και τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα δύο τερμάτων, ενώ και οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες για κάποιο γκολ.
Στο 15’ Βαϊόπουλος, Γάρος, Πατσής άλλαξαν τη μπάλα με το σουτ του τελευταίου να περνά άουτ. Στο 20’ έγινε το 1-0 όταν ο Παπαδημητρίου σούταρε, ο Φώτο απέκρουσε και στην επαναφορά ο Χολέβας με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 24’ φάουλ του Γκάγκα απέκρουσε σε κόρνερ ο Φαγιέ, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Αγία Άννα απέκτησε σαφές προβάδισμα νίκης. Μετά από φάση διαρκείας, κάτοχος της μπάλα έγινε ο Σέττος που με σουτ έγραψε το 2-0. Ο ίδιος ζήτησε πέναλτι στο 29’, αλλά είδε κίτρινη για «θέατρο» από τον διαιτητή Δημητριάδη.
Σουτ του Πατσή στο 30’ μπλόκαρε ο Φαγιέ, ενώ ούτε ο Γάρος σκόραρε στο 32’ όταν το σουτ του κόντραρε σε αμυνόμενο και πέρασε κόρνερ. Στο επόμενο λεπτό η προσπάθεια του Σέττου σταμάτησε πάνω στη γραμμή από τον Γκάγκα. Νέα φάση στο 35΄ με τον Τσελεπή να σημαδεύει το δεξί δοκάρι.
Στο β’ ημίχρονο ρυθμός έπεσε κάπως. Ο Ρήγας προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς, αλλά ο Φαγιέ σταμάτησε τους Πατσή (68’) και Γάρο (73’). Στη συνέχεια η Αγία Άννα κυριάρχησε ολοκληρωτικά και η νίκη της πήρε διαστάσεις θριάμβου. Στο 74’ ο Παπαδημητρίου με ατομική ενέργεια έγραψε το 3-0. Στο 81’ ο Τσελεπής με σουτ εντός περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Σέττος στο 89’ εκμεταλλευόμενος ασυνεννοησία στην άμυνα του Ρήγα.
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Φαγιέ, Χατζητρακόσιας (76’ Σουγκάρης), Παπαδήμος, Χολέβας, Ρόκας (83’ Αλεξανδρίδης), Αργύρης, Τσελεπής, Πετράκος (83’ Καναβός), Παπαδημητρίου (76’ Ζαρίφης), Κορέτα (65’ Βέργος), Σέττος.
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Φώτο, Αποστολίδης (88’ Μπαλαμώτης), Βλιώρας, Γοδενόπουλος, Γκάγκας, Κολυμήτρας, Γάρος, Πατσής (76’ Χασάπης), Βαϊόπουλος, Χόντος (88’ Γλάρος), Χότζα (65’ Τσιτσικλής).