Θεοδώρου: Παρουσιάσαμε… δύο ομάδες στην Ηγουμενίτσα

Την ήττα με 2-0 γνώρισε από τον Θεσπρωτό στην Ηγουμενίτσα ο Μαγνησιακός για την Γ’ Εθνική. Ο προπονητής της βολιώτικης ομάδας Θάνος Θεοδώρου έκανε την εξής δήλωση σχετικά με τη συγκεκριμένη αναμέτρηση:
«Παίξαμε δύο ημίχρονα και παρουσιάσαμε δύο ομάδες. Στο α’ μέρος ήμασταν πολύ καλοί, αλλά όχι και στην επανάληψη. Στο πρώτο μισό του παιχνιδιού πατούσαμε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από τον αντίπαλό μας και είχαμε και τις ευκαιρίες να προηγηθούμε. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε, ενώ «πληρώνοντας» δύο λάθη στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 2-0. Ειδικά στη δεύτερη περίπτωση καταφέραμε να δεχθούμε το γκολ μετά από δικό μας κόρνερ.
Στο παιχνίδι ήμασταν και άτυχοι, πρώτα με τον τραυματισμό του Σιώμου που έγινε αλλαγή μόλις στο 20ό λεπτό και μετά με αυτόν του Αλμασίδη στο 68’. Μάλιστα, επειδή είχαμε κάνει και τις πέντε αλλαγές, καθώς ήμασταν πίσω στο σκορ και έπρεπε να ρισκάρουμε, βρεθήκαμε σε εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του αγώνα να παίζουμε με 10 παίκτες.
Πλέον ήταν πολύ δύσκολο να αντιδράσουμε. Βέβαια, εδώ πρέπει να τονίσω πως όταν βρισκόμαστε πίσω στο σκορ σε αγώνα με πιο έμπειρη ομάδα πέφτουμε πάντα στην ίδια… παγίδα. Παρασυρόμαστε από το παιχνίδι των αντιπάλων μας και δεν μπορούμε μετά να «απαντήσουμε». Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές με τα παιδιά και πρέπει να βρούμε τον τρόπο να ανταποκρινόμαστε στις εκάστοτε συνθήκες ενός αγώνα».