Τα αποτελέσματα του Σαββάτου στην Α’ ΕΠΣΘ

Με τρία παιχνίδια άνοιξε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΘ. Στο γήπεδο του Μαγνησιακού ο Ρήγας μπορεί να προηγήθηκε με 2-1 στο ημίχρονο, ωστόσο, ο Μαγνησιακός κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει το “τρίποντο” με 3-2.

Στο Βασδέκειο ο Θησέας άνοιξε το σκορ απέναντι στον Γ.Σ. Αλμυρού, ωστόσο, ο Αλμυρός βρήκε τον τρόπο πριν βγει το πρώτο ημίχρονο να ισοφαρίσει σε 1-1, με το σκρ να μην αλλάζει στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος, στο γήπεδο του Σαρακηνού έγινε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.  Ο Σαρακηνός νίκησε με 3-1 τον Τοξότη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ο Τοξότης μπήκε πιο δυνατό στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε το σκορ σε 2-1, όμως ο Σαρακηνός “κλείδωσε” τη νίκη με τρίτο, για το τελικό 3-1.