Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ 2

Επιστροφή στις νίκες για τον Ηρακλή Θ. με μεγάλο «διπλό» και δυναμικό ντεμπούτο για Τσιώλη. Ο «Γηραιός» επικράτησε 2-0 της ΑΕΛ εκτός έδρας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 2 στο πρώτο παιχνίδι του έμπειρου τεχνικού στον πάγκο της.
Τον δρόμο προς τη νίκη έδειξε ο Χρουσιέλ στο 62ο λεπτό με κεφαλιά και την «κλείδωσε» στο 83ο λεπτό ο Μιλούνοβιτς, επίσης με κεφαλιά
Το γκολ του Κάσσου στο 20ο λεπτό αποδείχθηκε αρκετό ώστε η Νίκη να περάσει με «τρίποντο» από τη Λάρισας επί του Ηρακλή Λ. στο ντεμπούτο του Δημήτρη Ελευθερόπουλου στον πάγκο των φιλοξενούμενων.
Μακεδονικός και Παναθηναϊκός Β’ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, ενώ σήμερα Δευτέρα θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής, από τα οποία ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Βέροιας με τον Πανσερραϊκό.
Στο Νότιο όμιλο είχαμε την πρώτη νίκη για τον Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της Προοδευτικής, η οποία λύγισε με 1-0 τον Ηρόδοτο, με το γκολ του Ευθυμίου με κεφαλιά στο 45’+1’ να χαρίζει το «τρίποντο» στους γηπεδούχους.
Δεν ανέδειξαν νικητή οι μάχες Αιγάλεω-Χανιά (0-0) και Ηλιούπολης Επισκοπής (0-0).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής σε Βόρειο και Νότιο όμιλο στη Σούπερ Λιγκ 2:

15. Ηρακλής Λ. 0-11 0
Σημ.: Αναγέννηση Κ., Θεσπρωτός, Απόλλων Π., Αλμωπός, Βέροια, Πανσερραϊκός, Διαγόρας, Απόλλων Λ. έχουν ένα ματς λιγότερο. Αναγέννηση Κ., Πανσερραϊκός, Διαγόρας, Ηρακλής Θ., Ηρακλής Λ. και Παναθηναϊκός Β’ και ΠΑΟΚ Β’ έχουν κάνει ρεπό.

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕΚ Β’ 3-2
(7’, 54’ Βουό, 63’ Αντερέγκεν-42’, 78’ Κοσίδης)
Αιγάλεω-Χανιά 0-0
Ηλιούπολη-Επισκοπή 0-0
Προοδευτική-Ηρόδοτος 1-0
(45’ Ευθυμίου)
Απόλλων Σμ.-Καλαμάτα 0-2
97’ Ρόβας, 57’ Λουπάνο)