Νέα σύμβαση εγκρίθηκε έως 31 Δεκεμβρίου μεταξύ του Δήμου Βόλου και της Ελληνικής Εταιρείας Αξιοποίησης Ανακύκλωσης για την εναλλακτική διαχείριση δημοτικών αποβλήτων συσκευασίας. Η Ε.Ε.Α.Α. θα καταβάλει στον Δήμο τίμημα 3 ευρώ για κάθε ανακτώμενο τόνο για χαρτί/χαρτόνι συσκευασίας και 50 ευρώ για κάθε ανακτώμενο τόνο για όλα τα άλλα απόβλητα συσκευασίας.
ΗΡ.ΚΑ.
Παραπολιτικά
Συσκευασίες
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2014/06/og_img_2019.png?fit=840%2C382&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΟ Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος στην Ανάβρα Αλμυρού