Στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΘ προκρίθηκε ο Μαγνησιακός

Στους «16» του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ προκρίθηκε ο Μαγνησιακός, που κέρδισε στο «Παντελής Μαγουλάς» τους Νέους Αθλητές Νίκης με 0-2, στον μοναδικό αγώνα που διεξήχθη χθες για την β’ φάση του θεσμού.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο μέρος και για τις δύο ομάδες, αυτή του Θάνου Θεοδώρου μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και άνοιξε το σκορ στο 50’ με κεφαλιά του Κατσίφα. Το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τους γηπεδούχους να έχουν ανοιχτεί για την ισοφάριση, οι παίκτες του Μαγνησιακού συνδυάστηκαν άψογα σε δική τους αντεπίθεση, έχοντας τελικό αποδέκτη τον Παπαστεργίου, που με πλασέ διαμόρφωσε το 0-2. Επόμενος αντίπαλος για τον Μαγνησιακό στο Κύπελλο της ΕΠΣΘ θα είναι ο Πύρασος σε παιχνίδι όπου γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή του κ. Θεοδώρου επειδή παίζει σε χαμηλότερη κατηγορία.

Ν.Α. ΝΙΚΗΣ: Κοντοβάς, Αγκόλι (25’ Χρ. Μπούργος), Αλεξάνδρου (55’ Κόπανος), Συρταριώτης, Δεμερτζής, αναγνώστου, Μουλαϊμέρι, Πέτρου, Γιοβάνης, Κοσμίδης (70’ Σπυριδάκης), Στεργιόπουλος (70’ Βαλουξής).
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Γρηγοριάδης, Δ. Κέκιας (65’ Γιαννούχος), Κρανιάς (65’ Παπαστεργίου), Τιμπλαλέξης (40’ λ.τρ. Ίμπρα), Τσαπέρος, Κατσίφας, Χρηστίδης, Τσιαντής (55’ Μάρκος), Ροδίτης, Μωυσίδης, Ι. Κέκιας.