Στην 3η θέση οι Μικτές ΕΠΣΘ

Ολοκληρώθηκε η φετινή παρουσία των Μικτών της ΕΠΣ Θεσσαλίας με την Κ16 να επικρατεί 4-3 στο Βασδέκειο της ΕΠΣ Τρικάλων, ενώ ο αγώνας των Κ14 στο ίδιο γήπεδο έληξε ισόπαλος 0-0. Τόσο η Κ16, όσο και η Κ14 της ΕΠΣΘ τερμάτισαν στην 3η θέση του 6ου ομίλου.

Ισοπαλία για την Κ14

Πρώτα χρονικά έγινε το παιχνίδι των ομάδων Κ14 που δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον μια και η ΕΠΣ Θεσσαλίας θα ήταν σίγουρα 3η και η ΕΠΣ Τρικάλων 2η στον 6ο όμιλο. Οι καλές φάσεις ήταν λιγοστές με το 0-0 να έρχεται φυσιολογικά. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Ρουσμένη στο α’ μέρος και με τους Αναστασίου, Ντιμπέλι στην επανάληψη.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Ράλλης, Νίνο (67’ Καψάλης), Πορτοφέρι (55’ Τζέλο), Γεωργούλας, Πατακιούτας, Ρουσμένης, Αναστασίου, Ντιμπέλι, Πανταζής (55’ Μπαγλατζής), Πάτρας (67’ Ρομποτός), Καραδήμας (41’ Ανδρέου).

* Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου η ΕΠΣ Λάρισας κέρδισε με 1-0 την ΕΠΣ Καρδίτσας

Η βαθμολογία: ΕΠΣ Λάρισας 16, ΕΠΣ Τρικάλων 9, ΕΠΣ Θεσσαλίας 5, ΕΠΣ Καρδίτσας 3.

Νίκη γοήτρου η Κ16

Η Κ16 της ΕΠΣ Θεσσαλίας πανηγύρισε νίκη γοήτρου επί του αντίστοιχου συγκροτήματος της ΕΠΣ Τρικάλων με 4-3. Με το αποτέλεσμα αυτό οι δύο ομάδες ισοβάθμησαν, αλλά οι Τρικαλινοί ήρθαν δεύτεροι διότι στον πρώτο γύρο είχαν κερδίσει 3-1, με τους Μαγνησιώτες να περιορίζονται στην 3η θέση.

Πάντως, μπορούσαν να πάρουν αυτοί την 2η θέση, αφού προηγήθηκαν στο ματς με 3-0. Το σκορ για την ΕΠΣΘ άνοιξε ο Λ. Ράιος στο 6’ με διαγώνιο σουτ στο απέναντι «παραθυράκι», ενώ το 2-0 σημειώθηκε στο 28’ με σουτ του Γ. Ράιου από το ημικύκλιο. Ο ίδιος έκανε και το 3-0 δύο λεπτά αργότερα με πλασέ. Πριν τελειώσει το α’ μέρος οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με τον Ζήκο.

Στο 47’ είχαμε και το 3-2 από τον Τσουτσουρέλη, αλλά πολύ γρήγορα έγινε το 4-2 με ατομική προσπάθεια του Κουρέντη στο 49’. Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε ο Σατραζέμης στο 68ο λεπτό.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Τζουμάκης, Μπόλλας, Παπαδούλης, Κουτρουμπέλιας, Παναγιώτου, Μπεδινάκης, Λ. Ράιος, Κουρτέσης (57’ Μαυρουδής), Κουρέντης, Δαγγούλης (57’ Αυλογιάρης), Γ. Ράιος (84’ Μπουντούρης)

* Στον άλλο αγώνα του 6ου γκρουπ η ΕΠΣ Καρδίτσας νίκησε εκτός έδρας την ΕΠΣ Λάρισας με 1-0, χωρίς αυτό να αλλάζει τη βαθμολογική τους σειρά, αφού οι Λαρισαίοι ήρθαν πρώτοι και οι Καρδιτσιώτες τελευταίοι.

Η βαθμολογία: ΕΠΣ Λάρισας 15, ΕΠΣ Τρικάλων 9, ΕΠΣ Θεσσαλίας 9, ΕΠΣ Καρδίτσας 3.