Στη 2η θέση η ομάδα Κ19 μετά το 7-0 επί του Απόλλωνα Π.

«Χείμαρρος» ήταν η Κ19 της Νίκης συντρίβοντας με 7-0 τον Απόλλωνα Πόντου στο «Π. Μαγουλάς». Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Στέφανου Ξηροφώτου ανέβηκε στη 2η θέση του Βορείου ομίλου στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2. Επόμενος αντίπαλος για τη Νίκη είναι η Αναγέννηση Καρδίτσας εκτός έδρας.

Κόντρα στην ομάδα της Καλαμαριάς οι «κυανόλευκοι» έδωσαν συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις μετά το σπουδαίο «διπλό» επί της ΑΕΛ με 0-2. Στο α’ ημίχρονο απέκτησαν σαφές προβάδισμα με δύο τέρματα του Μπάλλα στο 7’ και στο 12’ και στην επανάληψη ήταν καταιγιστικοί φιλοδωρώντας τους αντιπάλους με πέντε ακόμη γκολ.

Στο 48’ ο Χουσεΐνογλου μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και πλασέ έγραψε το 3-0, στο 50’ ο Αϊντίνι με κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ το 4-0, στο 55’ ο Γλυκός με σουτ το 5-0, στο 58’ ο Τζάνης με ατομική ενέργεια το 6-0 και στο 80’ ο Βενέτης με πέναλτι το τελικό 7-0.

ΝΙΚΗ: Ελάνογλου (65’ Καποτάς), Κουτσιμπάνας, Τόγιας, Καλτσωνάς, Χουσεΐνογλου, Κουφογεώργος (65’ Γιαγτζίδης), Αϊντίνι (60’ Ν. Δημόπουλος), Γλυκός, Μπάλλας (65’ Ρ. Δημόπουλος), Τζιάνης (60’ Βενέτης), Κυριζάκης.