Στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ Ρήγας Φεραίος και Σαρακηνός

Ρήγας Φεραίος και Σαρακηνός προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ, μετά τις νίκες που σημείωσαν σήμερα κόντρα σε ΕΛ Νηλέα και Δήμητρα αντίστοιχα.
Η ομάδα του Βελεστίνου δε δυσκολεύτηκε να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης για τους «4» της διοργάνωσης, με τον Αγροκώστα να σημειώνει δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ το σκορ είχε ανοίξει λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο ο Τσακίρης.
Ο Σαρακηνός κατάφερε να αποκλείσει τη Δήμητρα, μια ομάδα που αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική. Επικράτησε με 2-1, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα όπου σημειώθηκαν και τα τρία γκολ του αγώνα.
Ο Αραμπατζής έβαλε σε θέση οδηγού τον Σαρακηνό, ο Πεπκολάι ισοφάρισε προσωρινά, για να δώσει τη νίκη στον Σαρακηνό ο Αντωνίου.